5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında Dünya Çevre Günü etkinliği Burhaniye’de gerçekleştirildi

Etkinlik, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediyesi Başkan Vekili Tarık Erdil, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Midilli, Burhaniye İlçe Jandarma Komutan Vekili Asb. Kd. Başçavuş Serkan İrez, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İzzettin Zengin ve Bülent Akmeşe, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Muharrem Keskün, ilçe jandarma teşkilatı, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

İskele Mahallesi’nde bulunan Yelken Kulübü’nden Özgürlük Parkı’na kadar sahil boyunca gönüllüler atık toplayarak çevre kirliliğine karşı farkındalık yarattı. Atık toplama çalışmalarının ardından, Özgürlük Parkı’nda günün anlam ve önemine dair konuşmalar Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş ve Burhaniye Belediyesi Başkan Vekili Tarık Erdil tarafından yapıldı. Ayrıca ‘Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Atölyesi Sergisi’ büyük ilgi gördü. Sergide, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan ürünler tanıtılarak katılımcılar sıfır atık konusunda bilinçlendirildi.

Genel Sanat Yönetmeni Uğur Mamuk ve Gösteri Yönetmeni Ender Kurt tarafından hazırlanan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu, “Hepimizin Bir Dünyası Var” adlı tiyatro gösterisini çevreye karşı duyarlılık ve farkındalık yaratmak amacıyla sahneledi.

Etkinlik, çevre bilincinin artırılması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma amacı doğrultusunda farkındalık oluşturdu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir