Silahlı saldırı davasında hakim karşısına çıkan Dilan Polat gözyaşlarına boğuldu

Örgüt kurma ve kara para aklama gibi suçlardan tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile eşi Engin Polat, Banu Parlak’ın iş yerinin kurşunlatılmasına ilişkin davada hakim karşısına çıktı. Duruşmaya getirilen Dilan Polat, salona girdiği sırada gözyaşlarına boğuldu. Birlikte yargılandığı kişileri tanımadığını iddia eden Dilan Polat, “Gürcistan ile hiçbir bağlantımız yok. Daltonlar çetesi beni ve eşimi tehdit etmişti, bunlarla alakalı mesajlar da mevcut” diye konuştu.

Sosyal medya paylaşımlarıyla ünlenip, örgüt kurma ve kara para aklama suçlarından tutuklanan Dilan Polat ile eşi Engin Polat çiftinin azmettirdiği iddia edilen silahlı saldırı davası bugün görülüyor.
Sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın güzellik merkezine geçen yıl 1 Ekim’de aynı gün içerisinde iki kez silahlı saldırı düzenlenmişti.

Olay sonrası yürütülen soruşturma tamamlanmış Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı.

İddianamede Dilan, Engin ve Sezgin Polat için birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit, mala zarar verme suçlarından toplamda ayrı ayrı 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.

Diğer sanıkların da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları istenmişti. Banu Parlak davaya katılmak için avukatlarıyla Küçükçekmece Adliyesi’ne geldi. Olaya ilişkin 11 sanıklı dava bugün Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar Sezgin, Engin ve Dilan Polat, bulunduğu cezaevinden getirildi. Diğer sanıklar SEGBİS ile duruşmaya katıldı.
Dilan ve Engin Polat’ın kızı Nilda Polat, Engin Polat’ın kız kardeşi Kübra Uzun duruşmaya izleyici olarak katıldı. Taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Engin Polat: Aylık gelirim 200 bin lira

Kimlik tespitinde Engin Polat, mesleğinin sorulması üzerine, “Serbest meslek” şeklinde cevap verdi.

Mahkeme hakiminin, “Nasıl bir serbest meslek?” demesi üzerine Polat, “Kozmetik şirketlerim var” yanıtını verdi. Aylık gelirinin sorulması üzerine ise Engin Polat aylık 200 bin lira geliri olduğunu söyledi.
Dilan Polat, Engin Polat’ın kimlik tespiti yapıldıktan sonra duruşma salonuna getirildi.

Dilan Polat salona girer girmez Engin Polat’la gözgöze geldiği an gözyaşlarına boğuldu. Yan yana geldikleri an çift el ele tutuştu. Dilan Polat, Engin Polat’ın elini öptü birkaç dakika sonra ise Dilan Polat sandalyeye oturtuldu.

Dilan Polat kızı Nilda’ya dokunmak istedi, “Kızım seni çok seviyorum” dedi. Hakim temas etmenin yasak olduğunu söyledi.

Dilan Polat aylık gelirinin sorulması üzerine “200 bin lira” yanıtını verdi. Hakim susma hakkını kullanabileceğini söyledi, Dilan Polat ise savunma yapmak istediğin ifade etti.

Banu Parlak’ın 6 yıllık arkadaşı olduğunu anlatan Polat, “Zaman zaman küsüp barıştığımız dönemler oluyordu.Kendisi güzellik merkezi açmadan önce hergün düzenli olarak görüşürdük. Merkezime gelip işlem yaptırırdı. İş yeri kurşunlanmadan 1 önce hafta önce benden işi için yardım ve destek istedi. Ben de yardım edebileceğimi söyledim. Daha sonra kendisinin haberlerde can güvenliği olmadığını bundan bizim sorumlu olduğumuza dair paylaşımlarını gördüm. Bu zamana kadar hiçbir sorunumuz yoktu. İşyerinin kurşunlandığını da basından ve sosyal medyadan öğrendim” dedi.

Birlikte yargılandığı kişileri tanımadığını iddia eden Dilan Polat, “Yargılandığımız kişileri de tanımıyorum. Hatta bu Daltonlar çetesi beni ve eşimi tehdit etmişti, bunlarla alakalı mesajlar da mevcut” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir