Uzman İsim Altın Sahiplerine Kurulan Tuzağı Açıkladı: “Bu Hafta İçinde Yaşanacak”

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi Orta Doğu’da yeni jeopolitik risklere neden olurken, yaşanan facianın ardından altın fiyatları hızla yükselişe geçti.

Altın yatırımcısı, yaşanan yükseliş hareketinin ne kadar süreceğini merak ederken, piyasaların uzman ismi İslam Memiş, altın fiyatlarında yaşanacak değişikliklere ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

Altın sahiplerine tuzak kurulduğunu belirten Memiş, şu ifadeleri kullandı:

“İran’da yaşanan kaza sonrasında kısmen bir fiyatlama oldu, agresif bir piyasa değişikliği yaşanmadı. Bölgeden tansiyonu artıran açıklamalar zaman zaman gelebilir ancak aşağıda destek seviyeleriyle alakalı düşüş öngörülerim devam etmekte. Ons altın için ilk aşamada 2380 doların altına sarkmaların yaşanacağını düşünüyorum.

50 gün sonra yine İran’da bir cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Yaşananların küresel ekonomiye, bölgeye yansımasına ve fiyatlar üzerindeki etkilerine dikkat çekeceğiz. Haberlerin ardından altın ve gümüş fiyatlarında ciddi bir yükseliş gördük. Geçen haftanın kapanışına baktığımızda, 2450 dolar seviyesine kadar yükselen bir ons vardı karşımızda. Gram altın tarafında ise 2550 lira seviyesi görüldü.

ALTIN SAHİPLERİNE BÜYÜK BİR TUZAK KURULUYOR

Şu anda mayıs ve haziran ayında devam edecek bir manipülasyon piyasası var. Bu nedenle altın tarafında ani yükselişler ve satışlar göreceğiz. Amaçları sizi paniğe düşürmek ve elinizdeki altınları ucuza satın almak. Bu nedenle tuzağa düşen, kaybettiği altınları yerine koyamayacak.

Bu hafta itibarıyla kaza nedeniyle yaşanan yükselişlerin düşeceği görüşündeyim. Altın tarafındaki beklentim ilk aşamada 2380 dolar ancak devamında aşağı yönlü kırılmalar olabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir